A K T U Á L N Ě  

GRAFICKÉ ČLENĚNÍ STRÁNKY (PRO LEPŠÍ PŘEHLEDNOST)

  Schůzky

  Z důvodu rozptýleného stavu zájemců přecházíme k individuálnímu systému organizace schůzek. Ti z Vás, kteří máte zájem o schůzku kontaktujte nás a dohodneme si termín individuelně.  Informace ke schůzce zde.

 


   První rada pro všechny zájemce

 

S účinností od 1.1.2001 podle StAG německé děti narozené v zahraničí, jejichž němečtí rodiče popřípadě jen německá matka nebo otec se narodili v zahraničí (osoby narozené mezi 1938 -1945 v Sudetech se nenarodily v zahraničí), již nezískávají v zásadě německou státní příslušnost automaticky. Něco jiného platí pouze za předpokladu, že by dítě bylo bez státní příslušnosti, nebo pokud německý rodič přihlásí dítě německému zastupitelskému úřadu !! Jak to provést ?

 

PODNIKATELÉ POZOR MÁME PRO VÁS SKVĚLOU NOVINKU ! Čtěte Novinky...


   Pozor na Staatsangehörigkeitsausweis!

Možná patříte právě i Vy k osobám, které si doklady z důvodu zachování celistvosti raději nechají tzv. zalisovat do fólie. Deutsche Botschaft Breslau (Polsko) důrazně varuje před tímto krokem! Výslovně uvádí, že takovýto doklad je neplatný. I když se taková informace v Praze zatím nevyskytuje, je možné riziko, že i další německé úřady budou tento přístup kopírovat.


  Chcete si přivydělat?? Čtěte zde 


  Reportáž TV Nova + komentář k reportáži

         Nepůjde-li přehrát záznam přímo ze stránky, klikněte pravým tlačítkem myši na slovo "REPORTÁŽ", pak zvolte: "Uložit cíl jako". Po stažení na Váš disk klikněte v ikoně TENTO POČÍTAČ na uložený soubor: reportaz.asx


 

  Pokud máte dotazy k zveřejněnému textu, používejte výhradně tento mail (nezasílejte žádné přílohy E-mailů - občas dostáváme jako přílohu virus. Pište jen holý E-mail bez příloh !!!):

Kontakt: bundespass@web.de