PROBLEMATIKA NĚMECKÉHO OBČANSTVÍ - ZÁKLADNÍ PODMÍNKY

  Cely problem Vaseho pripadneho naroku se da rozlozit do dvou rovin:

   Obcanstvi SRN (jako jedno z mala zemi) se ziskava z 99% tzv. pokrevnim zakonem (Abstammung). T.j. Nemec je ten, jehoz predci max. dve generace zpet jsou Nemci (obcani statu) bez ohledu na misto narozeni (rozdil k USA kde pobyt v zemi je absolutni podminkou nebo napr. Belgii, kde potomci Belgicanu jiz narozenych v zahranici nejsou automaticky Belgicani). Toto je nutne dokazat i ve Vasem pripade.

           

  Obcanstvi SRN se automaticky ztraci, pokud pozadate (auf Antrag) nebo se rozhodnete pro obcanstvi jine zeme.

  Nektere moznosti ziskani cs. obcanstvi bez vlastni zadosti po r. 1945 (bezproblemove pro nemecky pas)

 

       kolektivnim zaclenenim zaklade zakona c 34 z roku 1953,

       narizenim c. 252/1949 Sb. § 1 odstavec 4 (predposledni aktualizace),

       osvedceni o narodni spolehlivosti dle dekretu 33 §1 odst.4.

 

Existuje mnoho cest krome techto uvedenych, ktere vedou k vytouzenemu nemeckemu pasu. V zasade je nutne individualne posoudit, ktera z cest se na tu kterou rodinu vztahuje. Problematika je nicmene pomerne slozita a je proto postupovat opatrne.

Ctete proto dalsi kapitoly!

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ (VAROVÁNÍ)

Problematika německého občanství je velice komplikovaný proces, který skrývá mnohé nástrahy a může mít při nesprávném postupu pro potencionálního zájemce kromě nadbytečně vynaložených prostředků a času i fatální důsledky.

Z tohoto důvodu vznikly tyto internetové stránky, které jsou stále aktualizovány novými a novými informacemi zdarma (nyní mají rozsah kolem 50 stran), aby pro zájemce a potencionální uchazeče představovali určitou referenci o našich zkušenostech a vědomostech.

Protože se na nás obrací o pomoc zájemci, kteří byli zavedeni vidinou původně minimálních nákladů na scestí neodborným vedením rádoby odborníků, uvádíme zde 19 základních rad z mnoha informací, které jsou vydávány za pravdu, mohly by Vám ale způsobit škodu (neodbornou aplikací), např. ztrátu českého občanství nemluvě o zbytečnosti snažení, a jsou tedy vyloženě nepravdivé:

   Víte o tom, že o německé státní občanství může požádat každý občan České republiky, který má německé předky (alespoň jednoho z prarodičů)?

O německé občanství si může požádat každý člověk na zeměkouli, je otázka, jestli ho ovšem dostane. Kdokoli si podá žádost o německé občanství a dostane ho (upozorňujeme, že ani Turci, žijící v SRN 3 generace na něho nedosáhnou), musí se až na určité vyjímky zříci občanství dosavadního! Ve vztahu k ČR takováto žádost automaticky vede ke ztrátě občanství českého!

Osoba německého původu může podat spoustu jiných žádostí (které k pasu vedou a přitom se o české občanství nepřijde), které tady ovšem nemůžeme uvádět, protože jsou 1) předmětem poskytované služby a 2) nechceme zde napovídat různým radílkům.

Můžete si podat žádost buď přímo o zjištění německého občanství,

Neexistuje žádná žádost o zjištění občanství! Zde rovněž platí předchozí odpověď, konkrétně druhý odstavec. (V minulosti bylo tvrzeno:

„Žádost o zjištění německého občanství. Nelze požádat o občanství, ale o jeho zjištění...“ 

PITOMOST, zadna zadost o zjisteni obcanstvi neexistuje!! Zeptejte se nemecke ambasady..  

nebo žádost o přijetí v SRN na základě německého původu (v případě úspěchu získáte občanství až později v SRN).

Toto je naprosto mylná a překroucená informace, která by v konečném důsledku mohla vyhodit Vaše případné šance z okna.

Podání žádosti není finančně náročné, správní poplatek cca. 50 EURO…

Podání žádosti skutečně není finančně nikterak náročné, ale žádný poplatek 50 ani cirka 50 není.

k žádosti o přijetí v SRN (trvalé vystěhování) se mohou připojit také členové rodiny (v širším slova smyslu), kteří nemají německé předky

Omyl!! Týká se jen velice úzce omezeného okruhu lidí. Nadbytečné žádosti rovná se vyhozené peníze a snížení šance na úspěch.

Na území SRN získáte nejprve povolení k pobytu jen na 3 měsíce…

Nepravda!! Správné řešení vede k úplně jinému výsledku, který je ovšem předmětem nabízené služby a proto nemůže být volně ventilován…

Během prvních měsíců v SRN si úřady prověří Váš německý původ (zejména znalost jazyka)

Chyba, nic takového se neděje. Znalost jazyka se prověřuje JEN u těch osob, které jsou věci neznalí. Existuje totiž (…), co naše žadatele na jazykové znalosti testovat NEUMOŽŇUJE!!

Německé občanství získáte až po vystěhování do SRN, české přitom většinou ztratíte

České občanství ztrácejí jen ti uchazeči, kteří nevědí… Správné řešení je ovšem předmětem nabízené služby a proto nemůže být volně ventilováno…

Pokud příslušný spolkový úřad vystěhování povolí, mohou se všichni žadatelé vystěhovat do Německa, kde získají statut: vystěhovalci-pozdní navrátilci. Musí potom žít v SRN (pobyt jim zprostředkují německé úřady) a projít jazykovou zkouškou…

Nikomu nelze určovat, kde musí a kde nesmí žít. Toto je základní právo garantované ústavou ČR i SRN! Pokud tito „radílci“ tvrdí, že budete rovnoprávnými občany SRN, potom se to tyto osoby lžou, pokud tvrdí, že musíte žít v SRN nebo že budete rovnoprávnými občany SRN!!!

Teprve potom získají německé státní občanství a ztratí přitom české, protože německé nezískají původem (tzn. při narození).

České občanství ztrácejí jen ti uchazeči, kteří nevědí… Správné řešení je ovšem předmětem nabízené služby a proto nemůže být volně ventilováno…

Osoby, které nejsou německé národnosti, získávají německé občanství za jiných podmínek než hlavní žadatel, který musí být vždy Němec.

?? Toto nelze rozumně komentovat….

K německé národnosti

Německá národnost je pro německé úřady jasně definována a určena a nelze s ní zacházet jako třeba v Čechách, jak s ní operují i různí chytráci. POZOR, jedna drobná chybička a vše se sype jak domeček z karet!!

Vyřízení žádosti trvá často i déle než 2 roky.

Těm, kteří podají složku nekompletní!! Při úplném podání je to aktuálně 14-22 měsíců, při amatérském často i 3-4 roky….

„Kdo ztratil občanství, ten přitom většinou neztratil německou národnost, skrze kterou může občanství opět nabýt....“  PITOMOST, narodnost se neurcuje zadnymi doklady, ale je volitelna!!

„Platnost za války uděleného občanství byla v roce 1955 potvrzena tehdejším západním Německem...“ PITOMOST, tehdejsi zapadni Nemecko tuto vec nepotvrdilo!! Bylo to jinak!!

„....je možné, že jste  při splnění dalších podmínek po nich zdědili přímo německé občanství nebo alespoň německou národnost, skrze kterou můžete německého občanství rovněž dosáhnout.“ PITOMOST, narodnost se nededi, ale voli!!

„...německé občanství může získat také ta osoba německého původu, jejíž předkové nebyli německými občany nebo občanství ztratili. Tyto osoby německého původu nejprve získávají v SRN právní postavení tzv. statutárního Němce bez občanství a posléze, kdy je jejich německý původ věrohodně doložen, získávají rovněž velmi rychle německé státní občanství. Také tyto osoby podávají žádost o vystěhování do SRN z území ČR a v ČR čekají na rozhodnutí o povolení k vystěhování. Dříve, než padne toto rozhodnutí, německé úřady žádné žadatele na své území nepřijímají. Při dosažení německého občanství touto cestou většinou ztrácíte české. Do ČR se pochopitelně smíte na trvalo vrátit, ale jako občan SRN (což není špatné!).“  PITOMOST od A do Z!!!!

Takovéto hlouposti ukazují na elementární neznalost problému!

 

Je nutné si uvědomit, že máte JEDEN pokus. Vzhledem k tomu, že ovšem existuje celá řada žádostí, které k pasu vedou, byla by škoda dojet na neodborné znalosti a minimální reference takových poradců, protože jakmile je jednou odmítnuto, pak už velice často nemůžeme pomoci ani mi. Levné zboží se pak promění ve zboží drahé….