KDO NEMÁ NÁROK NA PAS MŮŽE PŘESTO V SRN PRACOVAT

Nemít německý pas a přesto pracovat legálně v Německu? Pro potomky Němců, kteří ztratili nárok na německý pas, je to realita!!

 

Pokoušeli jste se získat německý pas a tím pádem i možnost pracovat v Německu? Zjistili jste, že Vaši předci ZTRATILI německé občanství? Nevadí!! Nemáte sice (možná) nárok na německé občanství a tím pádem na německý pas, máte ale možnost jako „deutscher Volkszugehöriger“ (přesný, správný termín není záměrně uveden, je předmětem poskytované služby) pracovat zcela legálně na základě pracovního povolení na území Spolkové republiky!

 

Podmínky, které musíte splnit:

 

1. Vy nebo Vaši předci se musí vejít do jedné z těchto kategorií, zde platí následující

       pro oblast Sudetenland,

       pro oblast Protektorat Böhmen und Mähren/Schlesien,

       pro držitele Deutsche Volksliste.

 

2. Došlo ke ztrátě německého občanství podle §17 StaG:

       propuštěním z občanství (§§ 18 až 24),

       získáním zahraniční státní příslušnosti na žádost (§ 25),

        (§3 zák. 33/1945Sb., nařízení 252/1949Sb., §3 zák. 33/1949Sb., atd.)       

       odmítnutím/vzdání se občanství (§ 26),

       adopcí dítěte cizincem (§ 27),

       vstupem do ozbrojených sil nebo srovnatelného ozbrojeného svazu cizí země (§ 28) (dobrovolně - neplatí na základní voj. službu)

       prohlášením (§ 29),

       ženy, pokud se vdaly za Neněmce před 1.4.1953.

 

3. disponujete takovými znalostmi jazyka, abyste byl(a) schopen(a) se dorozumět.

 

 

Podstata nabízené služby:

 

       Shromáždění dostatečných dokumentů, které prokazují přesně to, co vyžaduje zákon,

       Vysvětlení všech možných cest, které připadají pro práci v SRN do úvahy,

       Asistence (ne osobní) při zařizování povolení k pobytu a k práci.

 

Musime Vas upozornit na to, ze cela vec je naprosto indovidualni a nelze na ni nasadit sablonu. Zalezitost resime tak, ze se s uchazeci sejdeme a teprve v prubehu konzultace presne vyplyva ve kterem momentu se kam vydat. Proto i Vam navrhujeme schuzku, kde bychom mohli vse detailne vysvetlit. Zde Vam budeme k dispozici, jak bude treba – obvykle do 3 hodin. Zde vysvetlime naraz celou problematiku vcetne zakonu, naroku a pozadavku na Vas. Abyste si to nemuseli pamatovat, dostanete kazde podstatne tvrzeni pisemne. Tato druha brozura ma aktualne 16 stran a poroste. Abych Vam mohl fundovane poradit, je nutne neustale monitorovani stavu teto zalezitosti, zdokonalovani internetovych stranek a sbirani zkusenosti, za cim vezi spousta mravenci prace. Dale vznikaji naklady na pripojeni k internetu a poplatky za odbornou literaturu v radech desitek DM za kus. Za tuto sluzbu si proto uctujeme 5.000 Kc za celou rodinu bez ohledu na to, kolik je clenu rodiny, vcetne i teticek a strycku. Splatne jednorazove pri osobni konzultaci. V ramci poplatku jsou: osobni konzultace, 16ti strankovy elaborat, potrebne zadosti, dale porady zdarma v telefonicke a pisemne forme (internet). Zpoplatnit by to ani neslo, nejen proto, ze se jedna o jiz poskytnute informace pri schuzce.